Html - Css - Eglence - Ve Fazlası
Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Sdasdasdasdasdasd
Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Sdasdasdasdasdasd
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???

3 posters
YazarMesaj
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/09/09
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali : Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Agresi10

Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Empty
MesajKonu: Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???   Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Icon_minitimePerş. 17 Eyl. 2009 - 9:27

* ELT CİHAZI VAR: Helikopterde, çarpma sonrasında gönderdiği sinyalle enkazın bulunmasına yardımcı olan ELT cihazı var. Ancak, cihazın anteninin kırık olduğu saptandı. Ön bulgular cihazın anteninin çarpma anında kırıldığına işaret ediyor. Cihaz, anteni kırık olduğu için zayıf sinyal gönderebildi. Bu nedenle sağlıklı olarak iletişim kurulamadı.

* YENİ ANTEN ÇALIŞTI: Kaza-kırım heyeti, cihaza yeni bir anten taktı. Ve cihaz, yeni antenle güçlü sinyal gönderdi.

* AÇIKLAMA BİRKAÇ GÜNE: Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün kaza kırım heyetinin kazaya ilişkin tespitlerini, birkaç güne kadar kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

* KAZA NASIL GELDİ?: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün helikopter kazasına ilişkin ilk çıkarımları ise şöyle: Helikopter, 1000 ile bin 500 feette uçuş yapıyor. Bölgede yoğun sis var, arazi koşulları da çok ağır. Sis nedeniyle görüş mesafesi sıfıra yakın. Helikopter, sis içinden geçerken bir anda dağa çarpıyor. Helikopterin kafası içeri göçüyor. Bu sırada önde bulunan ELT anteni de ağır hasar alıyor ve zayıf sinyal gönderiyor. Çarpmanın etkisiyle kanatlar dağılıyor. Motor düşüyor. Helikopter parçaları, 35-40 metre etrafa yayılıyor.

ENKAZI İSTEYEN ÇIKMADI
Öte yandan enkazının alımı konusunda henüz kiralama şirketi tarafından başvuru yapılmadı. Esas Holding yetkililerinden şu ana kadar kaza soruşturmasını yürüten Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na, enkazın alımı konusunda bir başvuru gelmedi. Med Air adlı şirketten kiralanan Bell 206L- 4 tipi helikopterin enkazının, arama kurtarma ekiplerince görülen parçalarının 4 ayrı açıdan kayda alındığı ve birbirleriyle mesafelerinin de kamera kaydı ile tespit edildiği de öğrenildi. Kaza kırım ekibince incelenen enkazın, insan gücüyle kalkabilecek parçalarının bir araya toplanmaya çalışıldığı bildirildi. Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır da, İHA muhabiri ile 112 görevlisi arasında geçen konuşmanın basına sızdırılmasıyla ilgili olarak, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Kontrol Komuta Merkezi hakkında idari soruşturma açtığını söyledi. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk ise, helikopter kazasının ardından başlatılan arama çalışmaları sırasında enkaza ulaşan köylüler hakkında herhangi bir soruşturma bulunmadığını açıkladı.

SABANCI: CİHAZ ÇALIŞIYORDU
Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, kendisine ait Med-Air şirketinden kiralanan ve BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Helikoptere kazadan 1 hafta önce takıldığı belirtilen ELT cihazının çalıştığını belirten Sabancı, bunu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden de teyit ettiklerini söyledi. Sabancı, "Önümüzdeki günlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün resmi raporu çıkar. Eksik bilgiyle spekülasyon yapmak istemiyorum. Ölenlere saygılı olmak açısından beklememiz gerekiyor" dedi.

BAKANLAR YALANLADI
Bazı BBP’liler Yazıcıoğlu’nun suikasta kurban gittiğini öne sürdü.
Bakanlar ise bu iddiaları yalanladı. Ancak olay kapanmadı. Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen geçtiğimiz günlerde internet sitesinde yaptığı söyleşide çok tartışalacak ifadeler kullandı. Gülen “Yazıcıoğlu’nun başına 4-5 defa sürpriz trafik kazası gelmiş ve onları atlatmaya çalışmış. Bu defa farklı bir şekilde gitmiş. Bir yönüyle şüphelenmek lazım. Her şeyi kurcalamak lazım. Bu helikopter nasıldır? Neden böyle bir şeye itildim, neden ille de bununla götürülmek istendim? Bu tarz kazalar gündeme geldiğinde Eşref Bitlis hala
söylenir. Komplo teorilerine girilmeden, şüpheler de göz ardı edilmeden konunun araştırılmas gerek” açıklamalarıyla Yazıcıoğlu’nun bir suikasta kurban gitmiş olabileceğini ima etti.

KAZA AYDINLATILAMADI
Evet, Jandarma eski komutanı Eşref Bitlis, 17 Şubat 1993’te Beechcraft B200 King Air tipi uçağın düşmesi nedeniyle yaşamını yitirmiş; ancak uçağın düşüş nedeni aydınlatılamamıştı. Bitlis Paşa’nın
ölümüdeki sır perdesi aydınlanmazken, suikast iddaları da gündeme gelmişti. 16 yıl sonra benzer bir iddia bu kez BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçirdiği helikopter kazasıyla ilgili yapılıyordu. Üstelik iddianın sahibi de Fethullah Gülen’di. Bunun üzerine akıllara şu soru takıldı: “Yazıcıoğlu’nun helikopteri düştü mü düşürüldü mü?” Biz de bu sorunun cevabını konunun uzmanlarına ve yazarlara sorduk.
Kazadan 15 gün önce suikast ihbarı aldık
BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, daha önce 8 ayrı ölümcül kaza atlatan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ayrıntılarıyla planlanmış
bir suikaste kurban gittiğini öne sürdü. Bozok’a göre olayın kaza değil de suikast olduğunu gösteren olaylar dizisi şöyle.

Yazıcıoğlu’nun evinin üst katında bulunan çalışma odasındaki dizüstü
bilgisayarı, kazadan önce çalındı. Bilgisayar bahçeye bırakıldı. Genel Gaşkanla ilgili her türlü bilgiye bu bilgisayardan ulaşıldı.
DOĞRULATAMADIK
Kazadan hemen sonra Kayseri Valisi’nin “Kurtarma ekipleri olay yerineulaştı. Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar onu hastaneye ulaştıracaklar” şeklindeki açıklaması, BBP’lilerin kurtarma çalışmalarını yavaşlattı. Bu bilgi Vali’ye nereden verildiği belli değil.

Yüksek teknolojiye rağmen enkaz 48 saat sonra bulunabildi. Üstelikköylüler buldu. İlk gün GSM şirketinin verdiği koordinatlara rağmenenkaza ulaşılamadı. 3. gün seyyar baz istasyonu kuruldu. Bu işlem neden ilk gün yapılmadı?

Kazadan 15 gün önce Genel Başkanımızın suikast uğrayacağı şeklindeduyumlar aldık ama doğrulatamadık. Güntay Şimşek (Sivil Havacılık Uzmanı)
Suikast olduğuna ilişkin bir işaret yok"Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki her ölüm şüphe uyandırabiliyor. Bu nedenle Yazıcıoğlu’nun öldürülmüş olabileceği ile ilgili endişeduyanları anlıyabiliyorum. Kaza her yönüyle araştırılıp endişe sahiplerinin endişeleri, şüphe duyanların şüpheleri giderilmeli. Teknik açıdan helikopterin düşürülmüş olabileceği ile ilgili elimizde herhangi bir kanıt, işaret, bilgi, bulgu yok. Açıkçası suikast iddialarına çok ihtimal vermiyorum. Ama yine de konu araştırılmalı, sorular ortadan kaldırılmalı.’’ Ergün Yılmaz (Pilot Der Başkanı)
Fethullah Hoca’ya katılıyorum

Kazayla ilgili yapılan açıklamalar açıkçası bana ikna edici gelmedi. Kafalarda çok sayıda soru var. 20 gün önce Muhsin Yazıcıoğlu’yla 1 saat görüştüm. Seçim sonrası için Güneydoğu’ya ilişkin düşünceleri vardı. Partisini ülke sathına yaymayı düşünüyordu. Bu açıdan Fethullah Hoca’nın kaygılarına tamamen katılıyorum. Tesadüfi bir kaza da olabilir, tesadüf süsü verilmiş bir suikast de! Yazıcıoğlu helikoptere çok açık şekilde binmek istemediğini belirtiyor. Hatta ısrar karşısında ‘Beni öldürmek mi istiyorsunuz?’ diye soruyor." Ali Bulaç (Zaman Gazetesi Yazarı)
Bir ay içerisinde netliğe kavuşur

"Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kaza Kırım Heyetinin inceleme raporu ortaya çıkmadan bir şey söylemek gerçekten çok güç. Hassas bir konu. Kazanın ardından Adana’dan bir heyet gittiğini ve inceleme yaptığını biliyorum. Oradaki en küçük parça dahi bizim için bir şey ifade eder. Helikopter yere çarptığı anda gösterge saatleri durur. Gösterge saatlerinin nasıl durduğu bile Kırım Heyeti için bir anlam taşır. Sanırım bir ay içerisinde kaza netliğe kavuşacaktır
http://www.metin2-sunucum.tr.gg
KingLord
Yüzbası
Yüzbası
KingLord

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 308
Rep Gücü Rep Gücü : 8
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/09
Nerden Nerden : SiVaS(Zara)

MesajKonu: Geri: Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???   Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Icon_minitimePerş. 17 Eyl. 2009 - 16:09

Paylaşım için saol

Bence suikasttı
MusallaTR
Admin
Admin
MusallaTR

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 410
Rep Gücü Rep Gücü : 33
Doğum tarihi Doğum tarihi : 10/08/94
Nerden Nerden : İzmir
Ruh Hali Ruh Hali : Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Mutsuz10

MesajKonu: Geri: Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???   Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Icon_minitimePerş. 17 Eyl. 2009 - 16:17

Paylaşım için saol

bencede
https://citycss.yetkin-forum.com
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali : Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Agresi10

MesajKonu: Geri: Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???   Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ??? Icon_minitimePerş. 17 Eyl. 2009 - 17:07

sizler de sağolun

Bence: Elbette ki. Butun durumlar bunu gosterio ve devlet çook suskun...
http://www.metin2-sunucum.tr.gg

Yazıcıoğlu Suikast Kurbanı mı ???
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sonra Bunu : Yazıcıoğlu'nun Öldürüldüğünü Gördüm !!!
» Yazıcıoğlu ile Söyleşi : AB Hakkında Genel Bir Değerlendirme
» Meclisteki Odasında Ölümle Tehdit Edilmiş !!! (Muhsin Yazıcıoğlu)
» Aynı Kaderi Paylaştılar! (Muhsin Yazıcıoğlu ve Abdullah Çatlı)
» Önce Bunu Okuyun : Yazıcıoğlu'nun şehit verildiğini TSK neden gizledi ???