Html - Css - Eglence - Ve Fazlası
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 .. DUMAN ..

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
' CLown ..
Teğmen
Teğmen
' CLown ..

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 249
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/09/09
Nerden Nerden : İzmir

MesajKonu: .. DUMAN ..   Ptsi 14 Eyl. 2009 - 19:53

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kuruluş
Doksanlı yılların başında müzik yaşantısına başlayan grup elemanlarından vokalist [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] öğrenim görmek amacı ile gittiği [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da müzik yaşamına devam etti ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı.[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'deki grubu Mad Madame "(Kaan Tangöze, Ari Barokas ve Yakup Trana)" ile [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye döndüğünde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ile beraber çalışan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'i de [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile beraber çaldıkları Mad Madame grubuna dahil ederek şimdiki grupları olan gurupları Duman'ı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılının ilk çeyreğinde kurdular.Ancak sonradan bazı olaylardan sonra Yakup Trana gruptan ayrıldı.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gelişme
Vokal ve gitarda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], gitar ve geri vokalde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bas gitar ve geri vokalde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’tan oluşan Duman, ilk başlarda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] barlarda müzik yapmaya başladı ve 9 ay gibi kısa bir sürede sesini [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye duyurdu.
Daha sonra Duman [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'un [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayında çıkan "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" isimli albümleri ile ilk çıkışını yaptı ve kendilerince "kemik kitle" dedikleri hayran topluluğunu oluşturdu. Bu ilk albüm olduğu için 99'lu yıllardaki Duman şimdiki Duman gibi değildi tabii. Bu albümden Eski Köprünün Altında, Hayatı Yaşa, Bebek şarkılarına klipleri çekildi. Bebek isimli şarkısına klip çekmeden önce Duman yaptığı bir röportajda Halimiz Duman isimli şarkısını [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] biçimde çaldı ve bunu da klip yaptılar.
Büyük çıkış yaptığı albümü "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" albümünde ise Duman artık [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'de en popüler [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] grupları listesine girmeyi başarmıştı. Asıl Duman [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'de doğmuştu. Duman bu albümünde ise Herşeyi Yak şarkısıyla muhteşem bir çıkış yaptı ve bu şarkısı da dahil bu albümünde toplam 5 tane klip çekti.
Duman severler grubun müthiş sahne performansını yansıtan "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" albümü ve yine NR1 Müzik tarafından 2004 yılının [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayında yayınlanan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nin ilk müzik DVD’si "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" ile teselli bulmuşlardı. Belki Alışman Lazım isimli stüdyo albümleri çıktıktan sonra 2.5 yıl kadar yakın bir aradan sonra [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'in [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aylarında "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" adlı 3. stüdyo albümlerini yayınladılar ve albümle aynı ismi taşıyan Seni Kendime Sakladım şarkısıyla çıkış yaptılar. Duman grubunun bu albümü [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılının en iyi 2. albümü seçildi.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’ın eski grup arkadaşı Yakup Trana ile bir single/albüm yayınladılar. Bu albüm 2 tane single’dan oluşuyordu ve klip "Karanlıkta" şarkısına çekildi.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2006 yılının [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayında vatani görevlerini yerine getirmek için askere gittiler. Askerlik öncesi NR1 Müzik ile tüm bağlar koparılmıştı. Askerlikleri bittikten sonra, Duman grubu şuanki menajerleri Şermin Ekinci ile anlaşıp hızla konserlerini vermeye ve seyircileri tekrardan coşturmaya başladılar.Başta davulcu sorunları yaşayan grupta sonradan taşlar yerine oturdu. İlk albümde gruba Alen Konakoğlu eşlik etti fakat 2. ve 3. albüm kayıtlarında grup Cengiz Baysal'la çalıştı. Alen Konakoğlu ise [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılına kadar sahne performanslarında grupla birlikte olmaya devam etti. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılından itibarense Alen Konakoğlu gruptan ayrılarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'in davulculuğuna geçmiştir ve Cengiz Baysal Duman grubunun hâlihazırda çalışmakta olduğu tek baterist konumuna gelmiştir.
Artık Duman yeni albüm sinyallerini veriyordu ki NR1 [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarihinde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adlı albümünü çıkardı. Duman severlerini tatmin etmenin en kolay yolu buydu. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılında çıkması beklenen yeni stüdyo albümlerinin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yılına sarkması hayranları arasında büyük üzüntü yaratmıştı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da vermiş oldukları konserde yeni albümde yer alması muhtemel iki parçayı seslendirmiş ve büyük beğeni toplamışlardır. Hayranların yeni albüm beklentisini NR1 Müzik [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’da ki verdiği Rock’N Coke konserinin DVD'sini yayınlayarak bastırmaya çalışmıştır.Ayrıca Duman [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da resmi web sitesini değiştirmiştir.
Duman grubu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarihinde,[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 18 [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 'ta çıkan yeni albüm parçalarının kayıtlarını [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da yapmıştır ve yaklaşık 2 ay süren kayıtlar süresince Duman grubu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da kalmıştır. Daha sonradan Duman [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarihinde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da kayıtlarını bitirip kendi ana vatanları [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'e dönmüştür.Duman, yeni albüm kayıtlarını Dublinde, Muse, Snow Patrol, Manic Street Preachers, R.E.M, The Editors, The Departure gibi dünyaca tanınmış [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gruplarının da kayıtlarını yaptığı Grouse Lodge Stüdyosu’nda 65 günde gerçekleştirmiştir.Duman yeni albümünü Sony BMG Müzik etiketiyle satışlara sunmuş ve yeni çıkan albümde prodüktörlüğü ilk defa Duman grubu yapmıştır.Duman bu albümde tarzını az da olsa değiştirmiştir.Şu ana kadar albümlerdeki söz ve müziklerini [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yapmıştır.Ama bu albümde bazı şarkıların söz ve müzikleri [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'e ve Duman'ın 4. elemanı Cengiz Baysal'a ait şarkılar da vardır.Grup albümün ilk gala konserini [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bostancı Gösteri Merkezi'nde vermiştir.
Duman ,[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] albümündeki Rezil parçasında bulunan "lem yelid löp yutar" sözü ile de eleştirilmiştir. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bu parçayı dini kötü yollarda kullananları eleştirmek için çıkardıklarını belirtmiştir.Duman ilk klibini [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] albümünde yer alan Dibine Kadar adlı şarkıya hayranlarıyla birlikte çekmiştir.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarihinde saat 20:50'de verdiği Rock'N Coke Konseri'nde, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sadece Duman'ın 3 şarkısını yayınlamıştı.Bundan dolayı büyük bir hayal kırıklığı geçiren hayranları buna isyan ettiler.Hatta [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ta Duman hayranları Anti [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adında bir grup bile oluşturdular.2 gün sonra Duman'ın menejeri Şermin Ekinci, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile aralarında bir sorun olmadıkları,hatta [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nin Duman'ı desteklediklerini,3 şarkı yayınlamalarının nedeni ise konser videolarının hemen internete yayılmasıdır demiştir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/09/09
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Salı 15 Eyl. 2009 - 18:50

çoğu zaman kafası DUMAN ama olsun Very Happy

arada bi soyluo guzey biseyler Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.metin2-sunucum.tr.gg
' CLown ..
Teğmen
Teğmen
' CLown ..

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 249
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/09/09
Nerden Nerden : İzmir

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Salı 15 Eyl. 2009 - 19:32

çogu zamanmıı herzaman kafası duman Very Happy ayrıcaa bütün şarkılarıı çok güzell bence benim favorii grubum Very Happy Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
KingLord
Yüzbası
Yüzbası
KingLord

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 308
Rep Gücü Rep Gücü : 8
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/09
Nerden Nerden : SiVaS(Zara)

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Çarş. 16 Eyl. 2009 - 21:49

paylaşım için saol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
' CLown ..
Teğmen
Teğmen
' CLown ..

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 249
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/09/09
Nerden Nerden : İzmir

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Perş. 17 Eyl. 2009 - 1:02

Rica ederim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/09/09
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Perş. 17 Eyl. 2009 - 10:00

bosuna duman koymamıslar ya grubun adını...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.metin2-sunucum.tr.gg
' CLown ..
Teğmen
Teğmen
' CLown ..

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 249
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/09/09
Nerden Nerden : İzmir

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Perş. 17 Eyl. 2009 - 12:42

aynen öyle. Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/09/09
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Perş. 17 Eyl. 2009 - 13:55

3 kisiler miydi ki =?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.metin2-sunucum.tr.gg
' CLown ..
Teğmen
Teğmen
' CLown ..

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 249
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/09/09
Nerden Nerden : İzmir

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Cuma 18 Eyl. 2009 - 13:10

1 kişi daha geldii sanırım :S
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
98zafer98
Emekli Admin
98zafer98

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 730
Rep Gücü Rep Gücü : 13
Doğum tarihi Doğum tarihi : 26/05/98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/09/09
Nerden Nerden : Antalya
Ruh Hali Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: .. DUMAN ..   Cuma 18 Eyl. 2009 - 16:00

evet bende 3 değiller diye hatırlıom da..
resmi gorunce ondn sordum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.metin2-sunucum.tr.gg
 
.. DUMAN ..
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Html - Css - Eglence - Ve Fazlası :: Müzik :: Rock-
Buraya geçin: